מימון לקבוצות רכישה

קבוצה היא כח!

קבוצות הרכישה בתחום הנדל"ן (מגורים, מסחרי, משרדים, מרכזים לוגיסטיים) נתקלות לא פעם ברגולציה נוקשה, סחבת ובסירובים להעמדת אשראי מצד הבנקים. זאת בשעה שהבנייה באמצעות קבוצות רכישה מהווה כ־10% מהיקף שוק המגורים בישראל, ולפי ההערכות, מגיעה לעשרות אחוזים מהיקף שוק המשרדים. 

במציאות הנוכחית החלופה המועדפת על רבות מהקבוצות היא פנייה לקבלת אשראי חוץ בנקאי. כל אלה, לצד ניסיון הסדרתן של קבוצות הרכישה בחוק, ממצבים את קבוצות הרכישה כמודל לגיטימי ויעיל, בדרך לבנייה ולבעלות על דירה, משרד או נכס מסחרי.

המשכנתא הראשונה שלי
על אנג'לה וקסלר

איך עושים את זה נכון?

הבנק מאשר באופן אישי כל רוכש, רק אחרי שהפרויקט אושר על ידו, ולאחר מכן באופן מעמיק ויסודי יפרט לגבי כל משכנתא עבור כל אחד באופן אישי. הבנק יאשר לפי הסטטוס של חברי הקבוצה, בין אם מדובר על הכנסות גיל, ועוד. במידה ואחד מהם לא מאושר, חייבים להחליף אותו. לאחר שהבנק יאשר, הכסף ישלח אליכם, אך עם זאת הבנק ישגיח על הנעשה בפרויקט עד לסיומו. במידה והעלויות גדלו מהמשוער, הבנק ישחרר לכם סכומים נוספים, אך רק אם הבנייה מתנהלת ללא סוגיות, אך אתם חייבים להישאר באותם אחוזי מימון. ישנם דרכים שבהם אתם יכולים לדחות את תשלומי הקרן, רק אחרי שהפרויקט יסתיים. חשוב לציין שכל חברי הקבוצה יקבלו את אותם ריביות, היא אומנם יקרה יותר ממשכנתא של אדם בודד, אך תוכלו לקיים בסופו של  הפרויקט תנאים טובים יותר להחזרה של הכסף.

להגשת בקשה

מה צריך להביא לפגישה?

הכינו מראש את כל המסמכים

3 תלושי משכורת אחרונים או דוח שומה לעצמאים, תדפיסי חשבונות בנק של 3 החודשים האחרונים, צילומי תעודות זהות ונתונים רלוונטיים נוספים כגון ביטוח לאומי, מזונות וכו'.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו עם בני משפחה כמה יתרמו למאמץ (חשוב לדעת לצורך חישוב ההון העצמי שהוצאות נלוות כגון שכר מתווך/עו"ד, מס רכישה ושיפוצים אינן נכללות במשכנתא ויש לנכותם מההון העצמי).
דעו פחות או יותר מהו הנכס שאתם מחפשים, מה שוויו ובכמה תוכלו לחרוג במידת הצורך.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו מראש מהו ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד הן בטווח הקצר (מס' שנים בודדות קדימה והן צפי לעוד מספר שנים), קחו בחשבון תכניות חיסכון, קרנות השתלמות, הוצאות ילדים ועוד.

ממליצים עלי

גופי המימון איתם אנחנו עובדים

לקבלת שיחה מיועץ מימון

מלאו את הטופס ותקבלו שיחת ייעוץ מאחד המומחי המימון שלנו שלנו בקרוב