מימון לעסקים

עסק בהקמה או ותיק?

זקוקים לדחיפה בתזרים המזומנים?

בין אם החברה נמצאת בשלבי הקמה ובין אם היא חברה ותיקה – נתקלת בשלבים שונים לאורך חייה בשאלת המימון. בין אם מדובר במימון לצורך הקמת העסק או מימון להמשך פעילות והתפתחות – מדובר בנושא מורכב, שאופן הטיפול בו עשוי לעשות את ההבדל בין צמיחה ושגשוג לבין דשדוש במקום ואף שקיעה.

מאחר שכל עסק נדרש לנושא של מימון, ולעתים באופן קבוע ומתמשך, חשוב להכיר את התחום ולפעול בו באופן שישרת את האינטרסים של העסק. מימון לעסק יכול להגיע בדרכים ובצורות שונות, וכדי להחליט על אופן הפעולה הנכון ביותר, על בעל העסק לוודא שעסקת המימון שהוא מבצע משתלמת מבחינת גובה הריביות, ושהיא תואמת לצרכים של העסק, לצפי ההכנסות וליכולות ההחזר שלו.

המשכנתא הראשונה שלי
על אנג'לה וקסלר

איך לעשות את זה נכון?

המקורות לקבלת מימון הם רבים ומגוונים, ודרוש סקר שוק נרחב על מנת למפות את כולם. כדי להגיע בסופו של דבר להחלטה הנכונה לגבי מסלול מימון שיקדם את העסק ויוביל אותו לשגשוג, חשוב לנתח באופן מדוקדק את צרכי האשראי של העסק, את נכסיו והכנסותיו, ואת תנאי ההחזר שיעבדו לטובתו. באופן ראשוני, יש למפות את הנתונים הבאים:

  • סכום: מהו גובה המימון הדרוש לעסק?
  • זמן: לכמה זמן דרוש המימון, ומתי יוכל העסק להתחיל בהחזרים?
  • החזר: מהו הסכום אותו מסוגל העסק להחזיר בחודש/ בשנה מבלי לפגוע בפעילות?
  • עלות: כמה באמת עולה המימון, בהתחשב בגובה הריבית, העמלות והטבות המס שניתן לקבל על הלוואות מסוימות?
  • מעורבות: האם ועד כמה מוכן העסק להכנסת שותפויות או להתערבות מצד נותני המימון?

להגשת בקשה

מה צריך להביא לפגישה?

הכינו מראש את כל המסמכים

3 תלושי משכורת אחרונים או דוח שומה לעצמאים, תדפיסי חשבונות בנק של 3 החודשים האחרונים, צילומי תעודות זהות ונתונים רלוונטיים נוספים כגון ביטוח לאומי, מזונות וכו'.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו עם בני משפחה כמה יתרמו למאמץ (חשוב לדעת לצורך חישוב ההון העצמי שהוצאות נלוות כגון שכר מתווך/עו"ד, מס רכישה ושיפוצים אינן נכללות במשכנתא ויש לנכותם מההון העצמי).
דעו פחות או יותר מהו הנכס שאתם מחפשים, מה שוויו ובכמה תוכלו לחרוג במידת הצורך.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו מראש מהו ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד הן בטווח הקצר (מס' שנים בודדות קדימה והן צפי לעוד מספר שנים), קחו בחשבון תכניות חיסכון, קרנות השתלמות, הוצאות ילדים ועוד.

ממליצים עלי

גופי המימון איתם אנחנו עובדים

לקבלת שיחה מיועץ מימון

מלאו את הטופס ותקבלו שיחת ייעוץ מאחד המומחי המימון שלנו שלנו בקרוב