ייעוץ אסטרטגי

החלטתם לקחת משכנתא ראשונה?

ברוכים הבאים לעולם המשכנתאות.

מזל טוב! הגעתם לרגע המיוחל בו אתם עומדים לרכוש את דירתכם הראשונה. יחד עם זאת עולות מספר שאלות, כמה הון עצמי נדרש? מה גובה ההחזר החודשי שנשלם? וכמה נחזיר במהלך כל התקופה? טרם פניתם לבנק בנושא המשכנתא רשמנו כל מה שחשוב לדעת.

משכנתא למגורים נחשבת כהלוואה בטוחה מרוב ההלוואות הבנקאיות והחוץ בנקאיות. זאת מכיוון שבמשכנתא, ההון העצמי של הלווה והנכס משמשים כבטוחה לבנק המלווה. במקרים בהם הלווה אינו עומד בהחזרים החודשיים באפשרות הבנק לעקל את הנכס ולכסות את הלוואתו באמצעות מכירת הנכס בכינוס נכסים. במקרה מסוג זה יישא הלווה בהוצאות המשפטיות הכרוכות בתהליך.

תנאי ההלוואה נקבעים מכושר החזר הלווים, אחוז המימון הנדרש משווי הנכס, מיקום הנכס ומצבו.

המשכנתא הראשונה שלי
על אנג'לה וקסלר

"הכללים" לקבלת משכנתא לרכישת דירה ראשונה

ברכישת נכס ראשון המימון המקסימלי שיכול להלוות הבנק הוא 75% משווי הנכס עפ”י שמאות או לפי חוזה הרכישה (הנמוך מביניהם), כך שבמידה ושווי הנכס בהערכת השמאי יהא נמוך מהסכום הנקוב בחוזה הרכישה, ייאלץ הרוכש להשלים את יתרת ההון העצמי הנדרש מכיסו. פתרון מעולה במקרים בהם נלקח אחוז מימון גבוה הוא לבצע שמאות מקדימה טרם רכישת הדירה.

פריסת התשלומים מתאפשרת עד ל-30 שנים, אורך חיי המשכנתא משפיע על גובה הריבית, כך שככל שנפרוס את ההלוואה לתקופה קצרה יותר הריבית תהא נמוכה בהתאם.

תנאי ההלוואה נקבעים מכושר החזר הלווים, אחוז המימון הנדרש משווי הנכס, מיקום הנכס ומצבו. קבלת משכנתא אידיאלית מצריכה איזון נכון בין משך חיי ההלוואה, עלויות הריבית ותזרים המזומנים של הלווים.

לאחר קבלת המשכנתא על הלווה להסב בטחונות לבנק המלווה ובהם רישום הערת אזהרה לטובת הבנק, רישום משכון ברשם המשכונות, יפוי כוח נוטריוני לבנק וביטוח משכנתא המורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה.

להגשת בקשה

מה צריך להביא לפגישה?

הכינו מראש את כל המסמכים

3 תלושי משכורת אחרונים או דוח שומה לעצמאים, תדפיסי חשבונות בנק של 3 החודשים האחרונים, צילומי תעודות זהות ונתונים רלוונטיים נוספים כגון ביטוח לאומי, מזונות וכו'.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו עם בני משפחה כמה יתרמו למאמץ (חשוב לדעת לצורך חישוב ההון העצמי שהוצאות נלוות כגון שכר מתווך/עו"ד, מס רכישה ושיפוצים אינן נכללות במשכנתא ויש לנכותם מההון העצמי).
דעו פחות או יותר מהו הנכס שאתם מחפשים, מה שוויו ובכמה תוכלו לחרוג במידת הצורך.

בצעו בירור מלא לגבי ההון העצמי שלכם

בדקו מראש מהו ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד הן בטווח הקצר (מס' שנים בודדות קדימה והן צפי לעוד מספר שנים), קחו בחשבון תכניות חיסכון, קרנות השתלמות, הוצאות ילדים ועוד.

ממליצים עלי

גופי המימון איתם אנחנו עובדים

לקבלת שיחה מיועץ מימון

מלאו את הטופס ותקבלו שיחת ייעוץ מאחד המומחי המימון שלנו שלנו בקרוב